Dubnová pouť od 1.4.2021

Je ti líto, že se nemůžeš vydat na výlet nebo na pouť kamkoliv bys rád? (Nemůžeme jen tak překročit hranice okresu, natož hranice ČR).

Připadáš si kvůli všem epidemiologickým opatřením někdy osamělý, odstřihnutý od přátel a rád bys dělal něco společně?

Co takhle vydat se společně na pouť?  Navštívit nejvýznamnější evropská poutní místa…

Že to není možné? Že bys v životě tolik kilometrů neušel? Sám asi ne, ale pokud budeme našlapané kilometry společně sčítat??? Nevadí, že budou ve skutečnosti nachozené v okolí Zlína a že se na poutní místa podíváme jen virtuálně, ale BUDEME TAM SPOLEČNĚ!!! 😊

 

KDO SE MŮŽE ZAPOJIT?

Každý žák nebo zaměstnanec naší školy.

 

JAK?

Vydej se na pěší pouť, vycházku, či výlet s rodiči, kamarády a zaznamenej vzdálenost trasy v km. (Cesta autem, na kolečkových bruslích nebo na kole se nezapočítává.)

 

JAK ZJISTIT DÉLKU TRASY?

  • pomocí chytrých hodinek
  • pomocí aplikace v mobilním telefonu
  • na www. mapy.cz
  • odhadem (pokud trasu dobře znáš)

 

KAM ODESLAT ÚDAJ – POČET ZDOLANÝCH KM?

Kdykoliv na email dubnovapout@czszlin.cz . Do emailu nezapomeň uvést jméno, třídu a počet km.

NENECH SI UJÍT VIRTUÁLNÍ NÁVŠTĚVU POUTNÍCH MÍST, DO KTERÝCH JSME SPOLEČNĚ DOPUTOVALI.

 

SLEDUJ SPOLEČNÉ NACHOZENÉ KILOMETRY!!!

 

KAM JSME SPOLEČNĚ DOPUTOVALI?

Mapa naší pouti                          Místo, kam jsme doputovali

 

Společně jsme ušli 4 236 km.

Více informací o navštíveném poutním místě :

SANTIAGO DE COMPOSTELA – ŠPANĚLSKO

Santiago de Compostela je jedno z nejvýznamnějších poutních míst, které ovšem není zasvěceno Panně Marii. V 9. století zde byly objeveny ostatky sv. Jakuba Staršího (jednoho ze dvanácti apoštolů). Podle legendy byl sv. Jakub poslán hlásat evangelium na Pyrenejský poloostrov. Přestože zemřel mučednickou smrtí v Jeruzalémě (byl sťat), ostatky byly přeneseny zpět do místa jeho misijního působení. Legenda říká, že na hrob ukázaly jasně zářící hvězdy, proto Compostela.

Santiago de Compostela s hrobem sv. Jakuba je jeden z nejčastějších cílů (dlouhodobých) pěších poutí. Ke katedrále s ostatky sv. Jakuba vede síť dvanácti různě dlouhých cest z Portugalska, Itálie i Francie.

Symbolem dlouhotrvající putě se stala již ve středověku mušle hřebenatka (někdy proťatá dvěma poutnickými holemi.) Od roku 1987 je právě pomocí směrových značek se symbolem mušlí a žlutých šipek svatojakubská pouť značená.

 

FOTOSOUTĚŽ

Ze svého putování můžeš posílat fotografie na mail foto@czszlin.cz (max 2 fotografie týdně). Každý týden bude ve fotogalerii zveřejněna nejlepší fotografie. Proto nezapomeň k fotografii přidat údaje: autor, místo.