Dubnová pouť od 1.4.2021

Je ti líto, že se nemůžeš vydat na výlet nebo na pouť kamkoliv bys rád? (Nemůžeme jen tak překročit hranice okresu, natož hranice ČR).

Připadáš si kvůli všem epidemiologickým opatřením někdy osamělý, odstřihnutý od přátel a rád bys dělal něco společně?

Co takhle vydat se společně na pouť?  Navštívit nejvýznamnější evropská poutní místa…

Že to není možné? Že bys v životě tolik kilometrů neušel? Sám asi ne, ale pokud budeme našlapané kilometry společně sčítat??? Nevadí, že budou ve skutečnosti nachozené v okolí Zlína a že se na poutní místa podíváme jen virtuálně, ale BUDEME TAM SPOLEČNĚ!!! 😊

 

KDO SE MŮŽE ZAPOJIT?

Každý žák nebo zaměstnanec naší školy.

 

JAK?

Vydej se na pěší pouť, vycházku, či výlet s rodiči, kamarády a zaznamenej vzdálenost trasy v km. (Cesta autem, na kolečkových bruslích nebo na kole se nezapočítává.)

 

JAK ZJISTIT DÉLKU TRASY?

  • pomocí chytrých hodinek
  • pomocí aplikace v mobilním telefonu
  • na www. mapy.cz
  • odhadem (pokud trasu dobře znáš)

 

KAM ODESLAT ÚDAJ – POČET ZDOLANÝCH KM?

Kdykoliv na email dubnovapout@czszlin.cz . Do emailu nezapomeň uvést jméno, třídu a počet km.

NENECH SI UJÍT VIRTUÁLNÍ NÁVŠTĚVU POUTNÍCH MÍST, DO KTERÝCH JSME SPOLEČNĚ DOPUTOVALI.

 

SLEDUJ SPOLEČNÉ NACHOZENÉ KILOMETRY!!!

 

KAM JSME SPOLEČNĚ DOPUTOVALI?

 Mapa naší pouti                        Místo, kam jsme doputovali

     

Společně jsme ušli 1011 km.

Více informací o navštíveném poutním místě :

NERATOV – ČESKÁ REPUBLIKA

KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE
S PROSKLENOU STŘECHOU

Kostel, který dostal druhou šanci. Úžasné místo, které nemá obdoby. Tak nějak se většinou o kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Neratově hovoří.

Ostatně celý Neratov je již od druhé poloviny 17. století významným poutním místem. Tehdy na tom měla svou zásluhu milostná soška Panny Marie a pramen, který u kostela vyvěrá. Původní kostel přestal stačit zvyšujícímu se počtu poutníků, a tak byl v 18. století na kopci vystavěn nový barokní chrám.

V roce 1945 kostel vyhořel po zásahu střelou Rudé armády. O 10 let později měli lidé z okolí snahu obnovit alespoň kostelní střechu, na opravu se ale nezískalo dostatek financí. Za komunismu bylo rozhodnuto o jeho demolici, z které sešlo díky tomu, že peníze určené na zbourání kostela byly použity na převoz rokokového schodiště.

Kostel se v roce 1992 podařilo zapsat na seznam kulturních památek. Od té doby se usilovně pracuje na jeho obnově. Ještě před tím se 15. srpna 1990 uspořádala první pouť na svátek Nanebevzetí Panny Marie a obnovila se tak zapomenutá poutní tradice.

 

 

FOTOSOUTĚŽ

Ze svého putování můžeš posílat fotografie na mail foto@czszlin.cz (max 2 fotografie týdně). Každý týden bude ve fotogalerii zveřejněna nejlepší fotografie. Proto nezapomeň k fotografii přidat údaje: autor, místo.