Lyžařský výcvik Rališka 2023

Minulý týden 5.-10.3. proběhl lyžařský kurz pro žáky 7. tříd. Uskutečnil se ve ski areálu Rališka, který se nachází v Horní Bečvě.

V neděli jsme měli sraz v 15:00 u školy na horním parkovišti. Konečně mohl začít odložený lyžák, na který jsme se všichni těšili.

Po příjezdu jsme byli ubytováni v chatě Brian. Jídlo bylo zajištěno kousek od chaty v restauraci se stejným názvem i provozovatelem. Večer na nás čekala večeře a zábavné hry. Další den jsme se po snídani vrhli na svah. Rozdělili nás do tří družstev, každé mělo svého instruktora. Lyžování jsme se věnovali další čtyři dny. Pro některé to byl nový zážitek a všichni jsme se určitě v lyžování zlepšili. Nakonec nám počasí dovolilo uspořádat i malý závod ve slalomu.

Ve středu jsme šli odpoledne na vycházku do bývalého lomu a ve čtvrtek večer byla mimo jiné diskotéka.  Jídlo bylo prvotřídní: na snídani byl pokaždé raut a byl zde přísun kvalitní stravy i tekutin.

Bohužel se lyžařský kurz neobejde bez zranění – pro jednu spolužačku musel na sjezdovku přijet sněžný skútr. Naštěstí však vše dobře dopadlo a bylo z toho jen jedno klidové odpoledne.

Uteklo to strašně rychle. Poslední den jsme lyžovali jen dopoledne a po výcviku a obědě se všichni balili, přijel autobus a odjeli jsme. Tímto končí náš lyžařský kurz. Myslím, že jsme si to všichni užili a litujeme toho, že už na základní škole víckrát nepojedeme.

                                               Jožka Němeček, Tobiáš Dudr