Lyžařský kurz 2022

Po roční pauze se letos konečně podařilo uskutečnit lyžařský kurz pro žáky 7. a 8. ročníku a to 28.2.- 4.3.2022 v Horní Bečvě ve Ski areálu Rališka. Celkem se zúčastnilo 38 žáků ze sedmého a osmého ročníku. V neděli odpoledne všichni účastníci i s mírným zpožděním autobusu zdárně odcestovali. V neděli po večeři tak proběhlo krátké seznámení, přednáška o bezpečnosti na sjezdovkách a řád LVK.

V pondělí ráno se všichni za krásného slunečného počasí vydali na sjezdovku, kde proběhlo rozřazení do družstev a následné jízdy. Podvečer pak vyplnila přednáška a diskuse s paní kapitánkou Naďovou z Policie ČR k aktuálním tématům nejen o bezpečí na internetu, a také přednáška o tom, jak pečovat o lyžařskou výstroj. Po večeři jsme společně shlédli film Smečka zabývající se tématikou šikany.

V úterý si všichni opět užívali krásné slunečné počasí a mohli jsme se věnovat lyžařským dovednostem i zlepšování techniky jízdy na svahu. Odpoledne za námi dorazil o. Toník Pražan a sloužil nám mši sv., poté s námi ještě chvíli zůstal. Večer byl opět nabytý skvělým programem plným her a zábavy, při kterém nás navštívili Pepa a Kami.

Třetí den na sedačkovou lanovku vyjeli i žáci začátečníci. Jejich snaha byla obrovská a celou sjezdovku sjeli. Při jejich cestě lanovkou jim pomáhali jejich zkušenější spolužáci a zvládli to na jedničku.

Odpoledne pak následovala vycházka na přehradu a nedaleký lom s vyhlídkou do okolí. V podvečer proběhla přednáška o lyžařském stylu. Několik lyžařských nadšenců ještě vyrazilo na večerní lyžování. Ostatní se mezitím věnovali na chatě společným hrám. Večer pak zakončil film na přání, který vyhrál hlasování z předchozího dne.

Čtvrtý den byl opět slunný, trénovali jsme více techniku, styl a další cvičení. Po obědě pak následoval závod ve slalomu. Připravenou trať závodu zvládli úspěšně sjet všichni účastníci kurzu. Před večeří proběhla soutěž Riskuj v poznávání melodií. V tento poslední společný večer proběhlo vyhlášení, předání diplomů a cen a na konec závěrečná diskotéka v převlecích.

Poslední dopoledne bylo vyplněno zábavným lyžováním, které si všichni skvěle užili. Pokrok byl u všech účastníků obrovský. Uspořádání lyžařského kurzu se letos opravdu povedlo a poděkování za něj patří všem zúčastněným, hlavně paní učitelce Klímové a Honzíkové za skvělou organizaci celého programu a připravené hry. Paní učitelce Procházkové, oběma pánům instruktorům Petrovi a Honzovi za skvělé vedení dětí na svahu. Obdiv zaslouží i samotní účastníci – žáci. Jejich snaha i pokroky, kterých dosáhly, byly obrovské. Stejně tak jejich radost ze společného pobytu na horách. Na co se bude dlouho vzpomínat a čeho si všichni velmi vážíme, byla skvělá atmosféra mezi žáky. Všichni si navzájem pomáhali a moc hezky se k sobě chovali, a bylo jedno, jestli je to kluk, holka, sedmák nebo osmák. Tím vším se stal lyžák 2022 pro nás nezapomenutelným. To byli hrdinové, kteří zdárně přispěli k legendě lyžařského kurzu 2022 na Rališce. Největší díky patří našemu Pánu Bohu za ochranu nás všech a krásné počasí, které jsme měli.