jablíčkohraní ve školní družince

Ve středu 23.9. proběhlo ve školní družině  „Jablíčkohraní“.
     Prvňáci se sešli ve školní kuchyňce, kde si povídali o tom, proč jsou jablka zdravá a co všechno je potřeba k tomu, než se k nám dostanou na stůl. Ochutnali jablečný mošt a štrůdl, zahráli si vlastnoručně vyrobené jablíčkové pexeso, pokusili se dostat jablko z vody hůlkami. Nakonec je kouzelná jablíčková babička za velkou snahu obdarovala. Každý dostal jablíčko a mohl dál soutěžit na školní zahradě.
     2. oddělení si užilo jablíčkohraní ve třídě. Přečetli si zajímavosti o jablkách. Následovala hra na hamouna, kde děti krájely a pojídaly jablíčka, sladké „červíky“ a prokládaly to rozinkami. Činnost zakončili chůzí po laně s jablíčkem na hlavě.
     Pro třeťáky bylo nachystáno deset stanovišť na školní zahradě. Děti postupně plnily úkoly, např.: projít určenou trasu s jablíčkem na hlavě nebo prohodit jablko kruhem kamarádovi. Museli prokázat i určité znalosti, např. poznat, které suroviny se nedávají do štrůdlu. Na závěr soutěžního odpoledne byly děti odměněny jablíčkem a výbornou jablkovou buchtou.
     Ve ŠD 4 se jablíčkohraní také povedlo, úkoly se dětem líbily. Měly možnost naučit se odrůdy jablek, popřemýšlet z čeho se dělá jablečný závin, vyzkoušet si svůj postřeh, obratnost a orientaci i poslepu. Jablíčko pak měly možnost sníst, nebo si mohly vyrobit tiskátka. Foto je k nahlédnutí ve školní galerii.