Lyžařský výcvikový kurz 7. ročníku

V neděli odpoledne bývá u naší školy klid, ale tentokrát se tu sjíždí sedmáci s lyžemi a velkými zavazadly. Odjíždíme totiž na lyžařský kurz na Kyčerku v Javorníkách.

Po hodinu a půl dlouhé jízdě jsme vystoupili z autobusu do tmy. Všude kolem létaly velké vločky. Měli jsme z toho sněhu, který nám ve Zlíně chyběl, velkou radost. Docela stěží jsme vytahali všechna zavazadla a lyže (výstroj a výzbroj :-)) do chaty a šli jsme se ubytovat.

V pondělí ráno jsme vyrazili na svah na naši první jízdu, kde jsme se rozdělili do družstev. Každý den nás čekalo hodně pádů i hodně lyžařských úspěchů. Po lyžování nám vždy hodně vyhládlo, takže jsme se těšili na skvělé jídlo. Od 12 do 14 hodin byl odpolední klid. Je zvláštní, že někteří měli po náročném dopoledni tolik energie. A ve dvě jsme šli odpočatí zase na dvě hodiny lyžovat. Večeře byly o půl šesté a po večerním klidu probíhaly společné aktivity a o půl hodiny později večerka.

Ve středu po obědě jsme se vypravili pěšky na prohlídku muzea a na mši do dřevěného kostelíka Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích, kam přijela i paní ředitelka a paní zástupkyně.

Skvělým a místy dojemným zakončením lyžáku byla čtvrteční diskotéka zakončená společným tancem žáků a učitelů.

Děkujeme našim učitelům za báječný program na každý den, který nám více stmelil třídní kolektiv. A za to, že to s námi statečně vydrželi.

7. A