Orientační dny DIS Fryšták

Minulý týden se žáci 6. a 9. třídy zúčastnili Orientačních dnů DIS Fryšták. A krátké zprávičky o tom jak se tam měli nám sepsali přímo někteří z nich. 

 

6. třída

Ve středu ráno jsme autobusem přijeli do Fryštáku, a už na nádraží si nás vyzvedli instruktoři Verča, Míša a Franta. Po seznámení jsme měli hned první hru, kdy jsme měli za úkol ve dvojicích v okolí náměstí rozdat radost. Úvod pobytu byl tematicky laděn do pobytu na horách (schody nám zasypala lavina, a tak jsme museli včetně paní učitelky do objektu všichni po žebříku apod.). Po seznámení s objektem jsme měli první program v klubovně (byla nám přidělena hnědá a deváťákům zelená). Po obědě jsme se šli ubytovat a pak už se náš program rozběhl naplno – jedna hra nebo aktivita střídala druhou. V rámci různých her jsme byli buď v klubovně, nebo venku. Při všech aktivitách jsme se lépe poznávali a učili se spolu lépe komunikovat a spolupracovat a nebylo to vždy lehké – třeba při hře mravenci jsme se pěkně dlouho dohadovali. Oba dny jsme vždy zakončili rituálem, kdy jsme si celý den společně znovu prošli a poté měli společnou dobrovolnou modlitbu. Poslední den pobytu jsme si řekli, co pro nás tento pobyt na DIS znamenal. Podle mě nás pobyt na DIS dal hodně dohromady a mě to tam teda moc bavilo. (A. H.) 

 

9. třída 

Na konci minulého týdne jsme měli možnost strávit s naší třídou, se kterou se vídáme téměř každý den, tři dny na DiSu ve Fryštáku. Jelikož jsme „deváťáci“ měli bychom se už za ty roky znát, ale přesto jsme z osobního života druhých věděli pramálo. Tenhle pobyt se mi zdál mnohem lepší než ten předešlý. Tentokrát měl program nějaký hlubší smysl (to měl i minule jenže jsme nebyli schopni ho správně prožít). Zjistili jsme hodně osobnějších informací ohledně života druhých a můžeme je díky tomu teď vidět v jiném světle a tím pádem jim i lépe porozumět. Celý náš kolektiv se více propojil a nyní už to není jen ,,holky“ a „kluci“ ale „my deváťáci“. Věřím, že většina spolužáků/ček se shodne na tom, že bychom také takhle chtěli poděkovat paní učitelce Klímové za to, že nás nechala si ty dny prostě užít. (J. D.)

 

Fotografie z pobytu naleznete v naší fotogalerii.